NEJVĚTŠÍ KARNEVAL

Contenido

Ale co opravdu odlišuje karnevaly Kanárských ostrovů s ohledem na ostatní, jsou jejich příjemné teploty, i když je zima. Vyberte si kostým, který se vám nejvíc líbí a na zimu, jejich mírné noci vám určitě umožní obléct si cokoli.

Contenido

Jedním z nejočekávanějších okamžiků kanárského karnevalu jsou slavnosti, kdy se rozhodne, kdo bude královnou plesu. Několik kandidátů pochoduje ve extravagantních kostýmech z peří a s kamínky, které dávali dohromady během celého roku a mohou vážit stovky kil. Pěkná podívaná barev a jasu.

Jedním z hlavních událostí jsou arény a jízda na koni. Přehlídky masek, kostýmů, plováků, vozů... obrovská masa barev a radosti z tance v rytmu karnevalu zaplaví ulice ostrovů.

 

Contenido

Karneval na ulici a „mogollones“ jsou centrální částí karnevalu, kdy všichni se vrhnou do ulic v rytmu hudby s jediným cílem bavit se a předvést svůj kostým. Každý je vítán, stačí jen chtít se bavit.

Contenido

„Murgas“ jsou skupiny přátel, kteří zpívá a dávají vtipný nádech karnevalu. Když budete poslouchat jeho skladby, pochopíte, proč Kanárské ostrovy jsou známé pro jejich velký smysl pro humor. Jednou z nejzábavnějších událostí jsou soutěže těchto skupin, kde ukazují svou kreativitu přes písně s vysokou kritickou úrovní a oblíbeností u publika.

Contenido

A jeden z nejméně žádaných momentů oslavy: její konec. Jedním z nejvíce charakteristických a zvláštních obřadů, kdy všichni ostrované pochodují a parodují pohřeb, na kterém uhoří jedna sardinka ve středu ohňostroje.