NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde
23-Listopad-2020

DOBRÝ DEN


Na Kanárských ostrovech všichni neustále intenzivně pracujeme, abyste nás mohli navštívit za podmínek maximální bezpečnosti, hygieny a kvality. V současné době máme jednu z nejnižších hodnot míry nakažených v Evropě a nejnižší ve Španělsku.

Většina hotelů již otevřela své dveře nebo se otevře velmi brzy, stejně jako hlavní turistické atrakce, obchody a restaurace. Pokud se brzy chystáte navštívit naše ostrovy, níže najdete informace, které by vás mohli zajímat.

1Kdo může navštívit Kanárské ostrovy?

Kanárské ostrovy může navštívit kdokoliv přijíždějící z Evropské unie, ze země v schengenském prostoru nebo ze třetí země, se kterou má Španělsko vzájemné dohody o přijímání cestujících. Jedná se o Austrálii, Kanadu, Čínu, Jižní Koreu, Gruzii, Japonsko, Nový Zéland, Rwandu, Thajsko, Tunisko a Uruguay.

Při plánování návratu doporučujeme vždy zkontrolovat požadavky a doporučení dané země.

2Musím před cestou na Kanárské ostrovy podstoupit nějakou zvláštní proceduru?

 • Ha Spanyolországon kívüli országból érkezik: kanári-szigeteki utazása előtt egészségügyi ellenőrző űrlapot (Formulario de control sanitario, FCS) kell elektronikusan kitöltenie és aláírnia. Formulář získáte a podepíšete jej na portálu Spain Travel Health nebo prostřednictvím aplikace pro zařízení Android nebo iOs. Po podepsání obdržíte QR kód, který budete muset předložit při příjezdu na Kanárské ostrovy (je platný v digitálním i tištěném formátu). Nezapomeňte, že pro každou cestu a osobu je nezbytné vyplnit samostatný formulář.  
 • Ha veszélyes zónából érkezeik: Spanyolországba való érkezése előtt legfeljebb 72 órával elvégzett negatív PCR-tesztet kell bemutatnia. 
 • Ha nem veszélyes zónából érkezik, viszont turisztikai létesítményben fog megszállni a Kanári-szigeteken: Az Kanári-szigetekre való érkezése előtt legfeljebb 72 órával elvégzett, negatív eredményű, a Covid19 által okozott aktív fertőzés diagnosztikai tesztjét kell bemutatni bejelentkezéskor a választott szálláshelyén. Děti do 6 let by nemusí mít žádný typ negativního diagnostického testu. Test musí být schválen zdravotnickými orgány ve vaší zemi nebo v Evropské unii.

V každém případě je nutné si před cestou na Kanárské ostrovy zjistit požadavky vaší cestovní kanceláře nebo letecké společnosti.

3Nejsem si úplně jistý/á ohledně testů:


Cestuji z jiné španělské autonomní oblasti, potřebuji také podstoupit test, abych mohl/a pobývat v turistickém zařízení na Kanárských ostrovech?
Ano, je nutné, abyste si podstoupil/a diagnostický test provedený maximálně 72 hodin předem a výsledek musí být negativní.

Jsem obyvatel Kanárských ostrovů, musím při pobytu v kanárském turistickém zařízení předložit potvrzení o negativním testu?
Ne. V tomto případě musíte prokázat, že jste obyvateli Kanárských ostrovů a na vlastní odpovědnost prohlásit, že jste neopustili Kanárské ostrovy 15 dní před vaším příjezdem do turistického zařízení, a že jste v tomto období neprojevili příznaky onemocnění COVID-19.

Je test také povinný při odjezdu z Kanárských ostrovů?
Ne, ale vaše země to může vyžadovat. Doporučujeme vždy zkontrolovat požadavky a doporučení vaší země původu.

Mohu absolvovat test na ostrovech?
Kanárské ostrovy mají samozřejmě prvotřídní zdravotnická zařízení. Ubytovatel vám poskytne informace o nejbližším místě k provedení schváleného diagnostického testu.

4Jaká bezpečnostní opatření budou zavedena na letišti a/nebo v letadle?

Na letištích Kanárských ostrovů se u všech mezinárodních cestujících provádí zdravotní prohlídka. Tato prohlídka může zahrnovat měření teploty, ověření dokladů a vizuální kontrolu stavu cestujícího. Ve všech případech je nutné předložit zdravotní formulář (FCS).

Mějte na paměti, že ve vnitřních prostorách letiště a po celou dobu letu musíte mít roušku a dodržovat všechna bezpečnostní opatření uvedená leteckou společností i orgány letiště.

Doporučujeme, pokud je to možné, odbavit se online, abyste se vyhnuli zbytečným administrativním úkonům na letišti. Mějte na paměti, že mnoho leteckých společností již nepovoluje příruční zavazadlo v kabině, s výjimkou osobního zavazadla, které se vejde pod sedadlo.

5Jaké letecké společnosti létají na Kanárské ostrovy?

Jedná se o letecké společnosti, které mají přímé spojení na ostrovy.

6Mohu se volně pohybovat mezi ostrovy?

Samozřejmě, jednou z velkých výhod návštěvy Kanárských ostrovů je to, že během jedné návštěvy můžete poznat několik ostrovů. Ostrovy se od sebe velmi liší a stojí za to je navštívit.

V současné době je pohyb mezi ostrovy plně obnoven, s denními spoji, které umožňují bezproblémový přesun z jakéhokoli ostrova na druhý, letadlem i lodí. Binter a Canaryfly jsou letecké společnosti, se kterými můžete cestovat mezi ostrovy, a společnostmi poskytující lodní přepravu jsou Fred Olsen, Armas, Biosfera Express a Líneas Romero.

7Co bychom měli vědět před příjezdem na Kanárské ostrovy? Bezpečnostní opatření.

Z toho důvodu je povinné si stáhnout do svého telefonu aplikaci pro upozornění na výskyt infekce RadarCOVID, která je k dispozici pro iPhone i Android. Na základě vaší polohy vás aplikace upozorní na riziko výskytu infekce COVID-19.

Kromě toho byste měli znát hlavní opatření, která jsou uplatňována k zajištění vašeho zdraví a pohody.

 

Obecná opatření:

 • Je povinné používat roušku u dospělých a dětí starších 6 let na veřejných komunikacích, na veřejnosti a uzavřených veřejných prostorech, s výjimkou příjmu potravy, fyzické aktivity a/nebo v případě zdravotního postižení nebo onemocnění dýchacích cest.
 • Sociální odstup (stanoven na 1,5 m).
 • Používání hygienických prostředků (mýdla a hydroalkoholické gely).
 • Adekvátní úklid a dezinfekce ve všech zařízeních a materiálech (se zvláštním posílením na toaletách a podobných běžně používaných místech)

Specifická opatření:

 • Na veřejných komunikacích, na veřejnosti a uzavřených veřejných prostorech je povinná rouška u osob a dětí starších 6 let, pokud nelze dodržet minimální odstup 1,5 metru. Dále není dovoleno kouřit nebo používat elektronické cigarety, pokud není možné zaručit odstup 2 metry. Na veřejných komunikacích není dovoleno kouřit.
 • Veřejná a/nebo hromadná doprava. Rouška je povinná pro osoby a děti starší 6 let, pokud nelze dodržet minimální sociální odstup 1,5 metru s výjimkou postižení nebo onemocnění dýchacích cest. V případě turistického autobusu jsou místa přidělena.
 • Ubytování pro turisty. Kapacita je omezena ve společných prostorech podle požadovaného společenského odstupu, to platí i pro animační aktivity a skupinové lekce. Najdete zde asistované bufetové služby, při kterých se provádí individuální servírování na talíře nebo samoobslužný servis, ve kterém jsou na displejích s nabídku jídla oddělené obrazovky.
 • Pláže, bazény a jiná místa v přírodě. Používání roušky je povinné při vstupu na pláže a k bazénům, pří výletech a procházkách. Jediná výjimka, kdy roušku nemusíte používat je při koupání, při pobytu v určitém prostoru, bez pohybu a při dodržení doporučených sociálních odstupů.

  Na některých populárních plážích existuje omezení kapacity (4 m2 na osobu), aby byl zajištěn sociální odstup. V přírodních koupalištích je pro omezení kapacity brána v úvahu plocha vodní hladiny. Je povinný odstup dvou metrů mezi lehátky a deštníky a jejich dezinfekce před použitím jednotlivými klienty. Je posílen úklid toalet, sprch a chodníků.

  V bazénech je kapacita omezena podle počtu lehátek. Jsou uspořádány tak, aby respektovaly sociální odstupy dané členy jedné rodiny a jsou denně dezinfikovány.

  V přírodě mimo obydlené oblasti není použití roušky povinné, pokud jsou dodrženy sociální odstupy.
 • Restaurace. V hotelech, restauracích a barech na terasách, stejně jako v plážových barech a restauracích je zavírací doba stanovena maximálně na 00:00, nově příchozí zákazníci nebudou vpuštěni po 23:00. Minimální odstupy mezi stoly jsou 1,5 m. Samoobslužné a/nebo běžně používané výrobky, jako jsou kroužky na ubrousky, misky s cukrem nebo jídelní lístky, byly odstraněny a byly nahrazeny QR kódy, nápisy nebo jinými podobnými prostředky. Před usazením hostů jsou stoly vyčištěny a vydezinfikovány.
 • Turistická centra a prohlídky s průvodcem. Je nutné si zarezervovat místo (ve většině případů elektronickými prostředky), protože existují kapacitní omezení. V objektech jsou trasy jednosměrné, aby se zabránilo křížení návštěvníků a tvorbě davů. Doporučuje se použití osobních sluchátek s audioprůvodcem, které jsou po každém použití dezinfikovány.
 • Nákupy. Textilní oděvy jsou dezinfikovány po vyzkoušení zákazníkem a prochází častou dezinfekcí. Zavedené ventilační systémy zaručují dostatečnou obnovu vzduchu. Pro platby doporučujeme používat platební kartu.
 • Kulturní aktivity a akce. Prozatím je nabídka omezená, ale postupně se obnoví obvyklý program souostroví. V kinech, divadlech apod. jsou místa k sezení přidělena jednotlivými distributory. Kromě toho bezpečnostní personál neustále kontroluje přístupové oblasti a okolí, aby byly zaručeny sociální odstupy.
 • Lázně a wellness centra. Tato zařízení mají obecně velmi přísná hygienická nařízení, ale po pandemii se ještě zvýšila. Pracují pouze na základě rezervace, protože mají omezenou kapacitu. Uvnitř zařízení je nutné používat ručník nebo župan.
 • Tělocvičny a sportovní aktivity. Skupinové aktivity v uzavřených prostorech jsou povoleny v počtu maximálně 25 lidí a venku s maximálně 30 lidmi, aby byl zajištěn sociální odstup. Zákazníci mají k dispozici prostředky pro dezinfekci strojů a další prostředky pro použití v zařízeních. Použití ručníku je povinné. Zavedené ventilační systémy zaručují častou obnovu vzduchu.
 • Lekce golfu. Mohou se konat zápasy 4 osob, pokud je dodržen společenský odstup, což neumožňuje manipulaci s míčem hráče nosičem nebo spoluhráči. Použití golfových vozítek je omezeno na dvě osoby a jsou předem dezinfikována.
 • Noční život. Mohou být otevřeny pouze prostory s venkovní terasou a s omezením maximální kapacity na 75 %. Konzumace je povolena pouze u stolu (ne na baru) a taneční parkety jsou prozatím uzavřeny. Zavírací doba je stanovena maximálně na 00:00, nově příchozí zákazníci nebou vpuštěni po 23:00.
 • Aktivní turismus. Outdoorové turistické aktivity představují jen malá rizika a jsou obvykle pořádány pro malé skupiny. V žádném případě není dovoleno sdílet jednotlivé sportovní náčiní, pro které platí zvláštní čisticí a dezinfekční opatření.

 

 

8Jaká osobní ochranná opatření mám přijmout, abych předešel(předešla) infekcím?

Španělské ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby všichni občané přijali tato osobní ochranná opatření:

 • Často provádějte hygienu rukou mýdlem a vodou nebo hydroalkoholickým gelem.
 • Při kašlání nebo kýchání zakryjte ústa a nos jednorázovými ubrousky a poté je vyhoďte.
 • Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 m od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich)
 • Používejte roušku na veřejných komunikacích, na veřejnosti a ve veřejných uzavřených prostorech.

Doporučuje se, aby se ve skupinách nebo při setkání lidí, kteří nežijí společně v soukromých prostorech, nesetkávalo více než 10 osob, i když lze zaručit bezpečné sociální odstupy.

9Co mám dělat, když se u mě během pobytu na Kanárských ostrovech objeví příznaky? Asistenční pojištění COVID.

Pokud máte příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity, izolujte se ve svém ubytování a zavolejte na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Mějte na paměti, že při návštěvě jakéhokoliv zdravotnického zařízení na ostrovech musíte mít ochrannou roušku a nesmíte se dotýkat žádného povrchu rukama.

Nejdůležitější je vaše zdraví a pohoda, pokud nemáte uzavřené zdravotní pojištění, poskytneme vám také na Kanárských ostrovech zdarma pojistku AXA, která pokryje všechny výdaje spojené s COVID-19. Chcete-li zjistit více o pojistném krytí, klikněte na tento odkaz.

Hygienická doporučení:

Lavamanos

Často provádějte hygienu rukou pomocí mýdla a vody nebo hydroalkoholického gelu.

Toallitas

Při kašlání nebo kýchání si zakrývejte ústa a nos jednorázovými tkaninami a poté je vyhoďte.

Distancia de seguridad

Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 metru od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich).

Barbijo

Je povinné používat roušku ve veřejné dopravě, na veřejných komunikacích, na veřejnosti a veřejných uzavřených prostorech bez ohledu na dodržování sociálního odstupu 1,5 m.

V případě výskytu příznaků volejte na:

900 112 061

Fiebre

Horečka

Tos

Kašel

Falta de aire

Problémy s dýcháním