NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde
22-Říjen-2021

DOBRÝ DEN


Na Kanárských ostrovech všichni neustále intenzivně pracujeme, abyste nás mohli navštívit za podmínek maximální bezpečnosti, hygieny a kvality. Měli byste vědět, že v současné době máme více než 74.9% populace očkovaných proti COVID-19, což převyšuje evropský průměr.

Pokud se brzy chystáte navštívit naše ostrovy, níže najdete informace, které by vás mohli zajímat.

1Kdo může navštívit Kanárské ostrovy?

Kanárské ostrovy může navštívit kdokoliv přijíždějící z Evropské unie, ze země v schengenském prostoru nebo ze třetí země, se kterou má Španělsko vzájemné dohody o přijímání cestujících. Jedná se o Spojené království, Austrálii, Čínu, Jižní Koreu, Nový Zéland, Rwandu, Thajsko,Singapur, Izrael a Japonsko. Od 7. června můžete cestovat za turistikou i z jiných než výše uvedených zemí, pokud budete mít očkovací průkaz.

Při plánování návratu doporučujeme vždy zkontrolovat požadavky a doporučení dané země.

2Musím před cestou na Kanárské ostrovy podstoupit nějakou zvláštní proceduru?

Všichni lidé, kteří si na Kanárské ostrovy přijdou užít dovolenou, musí projít zdravotní prohlídkou. Tato kontrola závisí na situaci, ve které se nacházíte:  

 

Pokud cestujete z rizikové oblasti mimo Španělsko:  

 • Před cestou na Kanárské ostrovy musí být vyplněn a podepsán elektronicky formulář kontroly stavu (formulář FCS).  

 • Hygienická kontrola na letišti spočívající v měření teploty (s horečkou a tělesnou teplotou 37,5 ° C nebo vyšší) a vizuálním ověření nepřítomnosti příznaků.  

 • Od některých cestujících může být výjimečně požadováno provedení diagnostického testu na aktivní infekci na COVID-19 do 48 hodin od příjezdu, jehož výsledek musí být za tímto účelem sdělen uvedenými prostředky zdravotnickým službám Sanidad Exterior. 

 • Osoby starší 12 let musí dále splňovat jeden z následujících požadavků:

     1. Potvrzení o očkování prokazující, že držitel obdržel vakcínu proti COVID-19. Bude vyžadováno kompletní očkování, přičemž poslední dávka musí být podána nejméně 14 dní před vstupem do Španělska. Bude akceptována jakákoli vakcína schválená na trh Evropskou unií (Evropská agentura pro léčivé přípravky, EMA) a WHO.

    2. Certifikát, který držiteli potvrzuje negativní výsledek testu na aktivní infekci COVID-19. Přijaty budou antigenní testy provedené maximálně 48 hodin před příjezdem do Španělska a testy NAAT (PCR, TMA, LAMP) provedené maximálně 72 hodin před příjezdem do Španělska. Cestující z Velké Británie budou mít nárok pouze na testy NAAT.

     3. Potvrzení prokazující, že se držitel zotavil z onemocnění COVID-19, vydané nejméně 11 dní po prvním pozitivním testu NAAT (PCR, TMA, LAMP). Potvrzení je platné po dobu 180 dnů. Cestující z Velké Británie nemají na tuto možnost nárok.

 

Pokud cestujete z oblasti s nízkým rizikem mimo Španělsko:  

 • Před cestou na Kanárské ostrovy je třeba vyplnit a podepsat elektronicky formulář kontroly stavu (formulář FCS).  

 • Hygienická kontrola na letišti spočívající v měření teploty (s horečkou a tělesnou teplotou 37,5 ° C nebo vyšší) a vizuálním ověření nepřítomnosti příznaků. 

 

 

Pokud cestujete mezi ostrovy: 

V současné době je pohyb mezi ostrovy plně obnoven, s denními spoji, které umožňují bezproblémový přesun z jakéhokoli ostrova na druhý, letadlem i lodí. Binter a Canaryfly jsou letecké společnosti, se kterými můžete cestovat mezi ostrovy, a společnostmi poskytující lodní přepravu jsou Fred OlsenArmasBiosfera Express a Líneas Romero.

 • Výlety mezi ostrovy nejsou nijak omezeny 

V každém případě je nutné si před cestou na Kanárské ostrovy zjistit požadavky vaší cestovní kanceláře nebo letecké společnosti.

3VÝJIMEČNÁ SITUACE NA NĚKTERÝCH OSTROVECH

Do 28Říjen-2021

 

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 1

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 2

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 3

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 4

Tenerife

 x

 

 

 

Gran Canaria

 x

 

 

 

Lanzarote

 x

 

 


Fuerteventura

 x

 

 

 

La Palma

x

 

 

 

La Gomera

x

 

 

 

El Hierro

 x

 

 

 

La Graciosa

 x

 

 


 

Během pobytu musí turisté respektovat příslušná opatření pro každý pohotovostní stupeň, která jsou shrnuta v následující tabulce:

 

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 1

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 2

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 3

POHOTOVOSTNÍ STUPEŇ 4

SETKÁNÍ MEZI LIDMI, KTEŘÍ NEJSOU PARTNERY

Maximálně 12 lidí

Maximálně 8 lidí

Maximálně 6 lidi

Maximálně 6 lidi

POHOSTINSTVÍ A STRAVOVÁNÍ

12 osob u stolu venku, 6 osob u stolu uvnitř

8 osob u stolu venku, 4 osoby u stolu uvnitř

6 osob u stolu venku, 4 osoby u stolu uvnitř

6 osob u stolu venku, 4 osoby u stolu uvnitř

TĚLOCVIČNY

75 % kapacity

50 % kapacity

55 % kapacity

33 % kapacity

HROMADNÁ DOPRAVA (VÍCE NEŽ 9 MÍST)

100 % kapacity

50 % kapacity

50 % kapacity

33 % kapacity

KULTURNÍ AKCE

75% kapacity

55 % kapacity

55 % kapacity

55 % kapacity

NOČNÍ ŽIVOT

100%  Vnější   a 75% uvnitř

75%  Vnější   a 50% uvnitř

75%  Vnější   a 40% uvnitř

75%  Vnější   a 25% uvnitř

LÁZNĚ A HYDROMASÁŽNÍ CENTRA

75 % kapacity

75 % kapacity

50 % kapacity

Zavřeno

VENKOVNÍ BAZÉNY

75 % kapacity

50 % kapacity

33 % kapacity

33 % kapacity

PLÁŽE

100 % kapacity

75 % kapacity

50 % kapacity

50 % kapacity

OBCHODNÍ ZAŘÍZENÍ A SLUŽBY

Zavřeno od 00.00 h do 06.00 h

Zavřeno od 00.00 h do 06.00 h

Zavřeno od 00.00 h do 06.00 h

Zavřeno od 00.00 h do 06.00 h

MĚSTSKÁ HŘIŠTĚ

Otevřeno

Otevřeno

Otevřeno

Zavřeno

 

4Nejsem si úplně jistý/á ohledně testů:

 

Je test také povinný při odjezdu z Kanárských ostrovů?
Ne, ale vaše země to může vyžadovat. Doporučujeme vždy zkontrolovat požadavky a doporučení vaší země původu.

Mohu absolvovat test na ostrovech?
Kanárské ostrovy mají samozřejmě prvotřídní zdravotnická zařízení. Ubytovatel vám poskytne informace o nejbližším místě k provedení schváleného diagnostického testu. V každém případě vám poskytneme seznam schválených center na Kanárských ostrovech, kde můžete test absolvovat.

5Jaká bezpečnostní opatření budou zavedena na letišti a/nebo v letadle?

Mějte na paměti, že ve vnitřních prostorách letiště a po celou dobu letu musíte mít roušku a dodržovat všechna bezpečnostní opatření uvedená leteckou společností i orgány letiště.

Doporučujeme, pokud je to možné, odbavit se online, abyste se vyhnuli zbytečným administrativním úkonům na letišti. Mějte na paměti, že mnoho leteckých společností již nepovoluje příruční zavazadlo v kabině, s výjimkou osobního zavazadla, které se vejde pod sedadlo.

6Mohu se volně pohybovat mezi ostrovy?

Samozřejmě, jednou z velkých výhod návštěvy Kanárských ostrovů je to, že během jedné návštěvy můžete poznat několik ostrovů. Ostrovy se od sebe velmi liší a stojí za to je navštívit.

V současné době je pohyb mezi ostrovy plně obnoven, s denními spoji, které umožňují bezproblémový přesun z jakéhokoli ostrova na druhý, letadlem i lodí. Binter a Canaryfly jsou letecké společnosti, se kterými můžete cestovat mezi ostrovy, a společnostmi poskytující lodní přepravu jsou Fred Olsen, Armas, Biosfera Express a Líneas Romero.

7Co bychom měli vědět před příjezdem na Kanárské ostrovy? Bezpečnostní opatření.

Z toho důvodu je povinné si stáhnout do svého telefonu aplikaci pro upozornění na výskyt infekce RadarCOVID, která je k dispozici pro iPhone i Android. Na základě vaší polohy vás aplikace upozorní na riziko výskytu infekce COVID-19.

Kromě toho byste měli znát hlavní opatření, která jsou uplatňována k zajištění vašeho zdraví a pohody.

 

Obecná opatření:

 • Dospělí a děti starší 6 let musí v uzavřených veřejných prostorách nosit roušku (s výjimkou příjmu potravy), stejně tak i ve venkovních prostorách, kde není možné dodržovat bezpečný sociální odstup 1,5 m. Lidé se zdravotním postižením nebo onemocněním dýchacích cest jsou od této povinnosti osvobozeni.
 • Sociální odstup (stanoven na 1,5 m).
 • Používání hygienických prostředků (mýdla a hydroalkoholické gely).
 • Adekvátní úklid a dezinfekce ve všech zařízeních a materiálech (se zvláštním posílením na toaletách a podobných běžně používaných místech)

Specifická opatření:

 • Na veřejných komunikacích, na veřejnosti a uzavřených veřejných prostorech . Dále není dovoleno kouřit nebo používat elektronické cigarety, pokud není možné zaručit odstup 2 metry. Na veřejných komunikacích není dovoleno kouřit.
 • Veřejná a/nebo hromadná doprava. Rouška je povinná pro osoby a děti starší 6 let, pokud nelze dodržet minimální sociální odstup 1,5 metru s výjimkou postižení nebo onemocnění dýchacích cest. V případě turistického autobusu jsou místa přidělena.
 • Ubytování pro turisty. Kapacita je omezena ve společných prostorech podle požadovaného společenského odstupu, to platí i pro animační aktivity a skupinové lekce. Najdete zde asistované bufetové služby, při kterých se provádí individuální servírování na talíře nebo samoobslužný servis, ve kterém jsou na displejích s nabídku jídla oddělené obrazovky.
 • Aktivní turismus. Outdoorové turistické aktivity představují jen malá rizika a jsou obvykle pořádány pro malé skupiny. V žádném případě není dovoleno sdílet jednotlivé sportovní náčiní, pro které platí zvláštní čisticí a dezinfekční opatření.

8Jaká osobní ochranná opatření mám přijmout, abych předešel(předešla) infekcím?

Španělské ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby všichni občané přijali tato osobní ochranná opatření:

 • Často provádějte hygienu rukou mýdlem a vodou nebo hydroalkoholickým gelem.
 • Při kašlání nebo kýchání zakryjte ústa a nos jednorázovými ubrousky a poté je vyhoďte.
 • Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 m od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich)

Doporučuje se, aby se ve skupinách nebo při setkání lidí, kteří nežijí společně v soukromých prostorech, nesetkávalo více než 10 osob, i když lze zaručit bezpečné sociální odstupy.

9Co mám dělat, když se u mě během pobytu na Kanárských ostrovech objeví příznaky? Asistenční pojištění COVID.

Pokud máte příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity, izolujte se ve svém ubytování a zavolejte na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit. +34 922 842 279 a +34 928 846 579 (mezinárodní hovory)

Mějte na paměti, že při návštěvě jakéhokoliv zdravotnického zařízení na ostrovech musíte mít ochrannou roušku a nesmíte se dotýkat žádného povrchu rukama.

Nejdůležitější je vaše zdraví a pohoda, pokud nemáte uzavřené zdravotní pojištění, poskytneme vám také na Kanárských ostrovech zdarma pojistku AXA, která pokryje všechny výdaje spojené s COVID-19. Chcete-li zjistit více o pojistném krytí, klikněte na tento odkaz.

Hygienická doporučení:

Lavamanos

Často provádějte hygienu rukou pomocí mýdla a vody nebo hydroalkoholického gelu.

Toallitas

Při kašlání nebo kýchání si zakrývejte ústa a nos jednorázovými tkaninami a poté je vyhoďte.

Distancia de seguridad

Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 metru od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich).

Barbijo

Dospělí a děti starší 6 let musí v uzavřených veřejných prostorách nosit roušku, stejně tak i ve venkovních prostorách, kde není možné dodržovat bezpečný sociální odstup 1,5 m.

Pokud máte během pobytu na Kanárských ostrovech příznaky onemocnění COVID-19:

900 112 061(Pouze pro hovory na španělském území, v případě příznaků COVID-19) . +34 922 842 279 a +34 928 846 579 mezinárodní hovory)

Fiebre

Horečka

Tos

Kašel

Falta de aire

Problémy s dýcháním