14-Srpen-2020

Kanárské ostrovy vás opět VÍTAJÍ

Intenzivně jsme pracovali na znovuotevření Kanárských ostrovů tak, abyste nás mohli navštívit s maximálním bezpečím, při dodržení maximální hygieny a zachování kvality.


Většina hotelů již otevřela své dveře nebo se otevře velmi brzy, stejně jako hlavní turistické atrakce, obchody a restaurace. Pokud se brzy chystáte navštívit naše ostrovy, níže najdete informace, které by vás mohli zajímat.

1Kdo může létat na Kanárské ostrovy? Musí jít cestující do karantény?

Nyní je možné cestovat na ostrovy z jakékoli země v schengenském prostoru. V současné době Španělsko neuplatňuje karanténu u zahraničních cestujících (nezapomeňte však zkontrolovat podmínky vaší země při návratu z dovolené).

2Které letecké společnosti létají letos v létě na Kanárské ostrovy?

Jedná se o letecké společnosti, které mají v létě přímé spojení na ostrovy.

3Jsou před cestou nutná nějaká zvláštní opatření? Jaká bezpečnostní opatření budou uplatňována na letišti a/nebo při cestování letadlem?

V zájmu ochrany zdraví všech osob provedla španělská vláda řadu hygienických bezpečnostních opatření, která se vztahují na všechny cestující:

 

 • Před cestou: 48 hodin před příjezdem do Španělska musíte elektronicky vyplnit zdravotní formulář na SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH, kde získáte svůj osobní QR kód.
 • Na letišti před odletem: Musíte ukázat svůj QR kód u bezpečnostní kontroly (je nezbytné, aby byl vytištěn nebo dostupný na vašem mobilu).
 • Na letišti při příletu: po příletu na ostrovy vám bude změřena teplota a pokud bude rovna nebo vyšší než 37,5 °C, bude posouzen váš zdravotní stav.

 

Mějte na paměti, že na letišti a během celého letu musíte používat roušku a dodržovat všechna bezpečnostní opatření požadovaná leteckou společností i letištními úřady.

Pokud je to možné, doporučujeme vám registraci online, abyste se vyhnuli zbytečnému papírování na letišti. Mějte na paměti, že mnoho leteckých společností již nepovoluje příruční zavazadlo v kabině, s výjimkou osobního zavazadla, které se vejde pod sedadlo.

 

4Mohu se na kanárské ostrovy dostat lodí?

Zatím ne, ale nebude to trvat dlouho. První výletní lodě s mezipřistáním na Kanárských ostrovech pravděpodobně začnou fungovat na podzim pod přísnými hygienickými opatřeními (použití ochranné roušky, hydroalkoholických gelů, zpřísněná hygiena, dezinfekce obuvi), kromě toho budou posílena opatření při nalodění a vylodění, které zaručí bezpečnost cestujících a posádky.

5Mohu se volně pohybovat mezi ostrovy?

Samozřejmě, jednou z velkých výhod návštěvy Kanárských ostrovů je to, že během jedné návštěvy můžete poznat několik ostrovů. Ostrovy se od sebe velmi liší a stojí za to je navštívit.

V současné době je pohyb mezi ostrovy plně obnoven, s denními spoji, které umožňují bezproblémový přesun z jakéhokoli ostrova na druhý, letadlem i lodí. Letecké společnosti Binter a Canaryfly poskytují leteckou přepravu mezi ostrovy a společnosti Fred Olsen a Armas poskytují lodní přepravu.

6Co bychom měli vědět před příjezdem na Kanárské ostrovy? Bezpečnostní opatření.

Na Kanárských ostrovech jsme v posledních měsících neustále pracovali na tom, abyste mohli přijet a mohli prožít svou dovolenou s maximálním bezpečím a pobyt si užili.

Doporučujeme vám stáhnout si do svého telefonu aplikaci pro upozornění na výskyt infekce RadarCOVID, která je k dispozici pro iPhone i Android. Na základě vaší polohy vás aplikace upozorní na riziko výskytu infekce COVID-19.

Kromě toho byste měli znát hlavní opatření, která jsou uplatňována k zajištění vašeho zdraví a pohody.

 

Obecná opatření:

 • Je povinné používat roušku u dospělých a dětí starších 6 let na veřejných komunikacích, na veřejnosti a uzavřených veřejných prostorech, s výjimkou příjmu potravy, fyzické aktivity a/nebo v případě zdravotního postižení nebo onemocnění dýchacích cest.
 • Sociální odstup (stanoven na 1,5 m).
 • Používání hygienických prostředků (mýdla a hydroalkoholické gely).
 • Adekvátní úklid a dezinfekce ve všech zařízeních a materiálech (se zvláštním posílením na toaletách a podobných běžně používaných místech)

 

Specifická opatření:

 

 • Na veřejných komunikacích, na veřejnosti a uzavřených veřejných prostorech je povinná rouška u osob a dětí starších 6 let, pokud nelze dodržet minimální odstup 1,5 metru.

 

Kromě toho není dovoleno kouřit nebo používat zařízení pro inhalaci tabáku (elektronická cigareta), pokud není možné zaručit sociální odstup 2 metry.

 

 • Veřejná a/nebo hromadná doprava. Rouška je povinná pro osoby a děti starší 6 let, pokud nelze dodržet minimální sociální odstup 1,5 metru s výjimkou postižení nebo onemocnění dýchacích cest. V případě turistického autobusu jsou místa přidělena.
 • Ubytování pro turisty. Kapacita je omezena ve společných prostorech podle požadovaného společenského odstupu, to platí i pro animační aktivity a skupinové lekce. Najdete zde asistované bufetové služby, při kterých se provádí individuální servírování na talíře nebo samoobslužný servis, ve kterém jsou na displejích s nabídku jídla oddělené obrazovky.
 • Pláže, bazény a jiná místa v přírodě. Používání roušky je povinné při vstupu na pláže a k bazénům, pří výletech a procházkách. Jediná výjimka, kdy roušku nemusíte používat je při koupání, při pobytu v určitém prostoru, bez pohybu a při dodržení doporučených sociálních odstupů.

Na některých populárních plážích existuje omezení kapacity (4 m2 na osobu), aby byl zajištěn sociální odstup. V přírodních koupalištích je pro omezení kapacity brána v úvahu plocha vodní hladiny. Je povinný odstup dvou metrů mezi lehátky a deštníky a jejich dezinfekce před použitím jednotlivými klienty. Je posílen úklid toalet, sprch a chodníků.

V bazénech je kapacita omezena podle počtu lehátek. Jsou uspořádány tak, aby respektovaly sociální odstupy dané členy jedné rodiny a jsou denně dezinfikovány.

 V přírodě mimo obydlené oblasti není použití roušky povinné, pokud jsou dodrženy sociální odstupy.

 • Restaurace. Minimální odstupy mezi stoly jsou 1,5 m. Samoobslužné a/nebo běžně používané výrobky, jako jsou kroužky na ubrousky, misky s cukrem nebo jídelní lístky, byly odstraněny a byly nahrazeny QR kódy, nápisy nebo jinými podobnými prostředky. Před usazením hostů jsou stoly vyčištěny a vydezinfikovány.
 • Turistická centra a prohlídky s průvodcem. Je nutné si zarezervovat místo (ve většině případů elektronickými prostředky), protože existují kapacitní omezení. V objektech jsou trasy jednosměrné, aby se zabránilo křížení návštěvníků a tvorbě davů. Doporučuje se použití osobních sluchátek s audioprůvodcem, které jsou po každém použití dezinfikovány.
 • Nákupy. Textilní oděvy jsou dezinfikovány po vyzkoušení zákazníkem a prochází častou dezinfekcí. Zavedené ventilační systémy zaručují dostatečnou obnovu vzduchu. Pro platby doporučujeme používat platební kartu.
 • Kulturní aktivity a akce. Prozatím je nabídka omezená, ale postupně se obnoví obvyklý program souostroví. V kinech, divadlech apod. jsou místa k sezení přidělena jednotlivými distributory. Kromě toho bezpečnostní personál neustále kontroluje přístupové oblasti a okolí, aby byly zaručeny sociální odstupy.
 • Lázně a wellness centra. Tato zařízení mají obecně velmi přísná hygienická nařízení, ale po pandemii se ještě zvýšila. Pracují pouze na základě rezervace, protože mají omezenou kapacitu. Uvnitř zařízení je nutné používat ručník nebo župan.
 • Tělocvičny a sportovní aktivity. Skupinové aktivity v uzavřených prostorech jsou povoleny v počtu maximálně 25 lidí a venku s maximálně 30 lidmi, aby byl zajištěn sociální odstup. Zákazníci mají k dispozici prostředky pro dezinfekci strojů a další prostředky pro použití v zařízeních. Použití ručníku je povinné. Zavedené ventilační systémy zaručují častou obnovu vzduchu.
 • Lekce golfu. Mohou se konat zápasy 4 osob, pokud je dodržen společenský odstup, což neumožňuje manipulaci s míčem hráče nosičem nebo spoluhráči. Použití golfových vozítek je omezeno na dvě osoby a jsou předem dezinfikována.
 • Noční život. Mohou být otevřeny pouze prostory s venkovní terasou a s omezením maximální kapacity na 75 %. Konzumace je povolena pouze u stolu (ne na baru) a taneční parkety jsou prozatím uzavřeny.
 • Aktivní turismus. Outdoorové turistické aktivity představují jen malá rizika a jsou obvykle pořádány pro malé skupiny. V žádném případě není dovoleno sdílet jednotlivé sportovní náčiní, pro které platí zvláštní čisticí a dezinfekční opatření.

 

 

7Jaká osobní ochranná opatření mám přijmout, abych předešel(předešla) infekcím?

Španělské ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby všichni občané přijali tato osobní ochranná opatření:

 • Často provádějte hygienu rukou mýdlem a vodou nebo hydroalkoholickým gelem.
 • Při kašlání nebo kýchání zakryjte ústa a nos jednorázovými ubrousky a poté je vyhoďte.
 • Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 m od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich)
 • Používejte roušku na veřejných komunikacích, na veřejnosti a ve veřejných uzavřených prostorech.

Doporučuje se, aby se ve skupinách nebo při setkání lidí, kteří nežijí společně v soukromých prostorech, nesetkávalo více než 10 osob, i když lze zaručit bezpečné sociální odstupy.

8Co mám dělat, když se u mě během pobytu na Kanárských ostrovech objeví příznaky?

Pokud máte příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity, izolujte se ve svém ubytování a zavolejte na číslo 112 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Mějte na paměti, že při návštěvě jakéhokoliv zdravotnického zařízení na ostrovech musíte mít ochrannou roušku a nesmíte se dotýkat žádného povrchu rukama.

Nejdůležitější je vaše zdraví a pohoda, pokud nemáte uzavřené zdravotní pojištění, poskytneme vám také na Kanárských ostrovech zdarma pojistku AXA, která pokryje všechny výdaje spojené s COVID-19. Chcete-li zjistit více o pojistném krytí, klikněte na tento odkaz.

Hygienická doporučení:

Lavamanos

Často provádějte hygienu rukou pomocí mýdla a vody nebo hydroalkoholického gelu.

Toallitas

Při kašlání nebo kýchání si zakrývejte ústa a nos jednorázovými tkaninami a poté je vyhoďte.

Distancia de seguridad

Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 metru od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich).

Barbijo

Je povinné používat roušku ve veřejné dopravě, na veřejných komunikacích, na veřejnosti a veřejných uzavřených prostorech bez ohledu na dodržování sociálního odstupu 1,5 m.

V případě výskytu příznaků volejte na:

900 112 061

Fiebre

Horečka

Tos

Kašel

Falta de aire

Problémy s dýcháním