Důležitá informace: Kanárské ostrovy jsou již otevřeny pro turisty

Důležitá informace: Kanárské ostrovy jsou již otevřeny pro turisty

25-Červen-2020

Kanárské ostrovy vás opět VÍTAJÍ

Kanárské ostrovy jsou z epidemiologického hlediska jedním z nejméně postižených regionů v Evropě i ve světě. Intenzivně jsme pracovali na znovuotevření Kanárských ostrovů tak, abyste nás mohli navštívit s maximálním bezpečím, při dodržení maximální hygieny a zachování kvality.


Většina hotelů již otevřela své dveře nebo se otevře velmi brzy, stejně jako hlavní turistické atrakce, obchody a restaurace.

Pokud se brzy chystáte navštívit naše ostrovy, níže najdete informace, které by vás mohli zajímat.

1Kdo může létat na Kanárské ostrovy? Musí jít cestující do karantény?

Nyní je možné cestovat na ostrovy z jakékoli země v schengenském prostoru. Od 1. července budou hranice znovu otevřeny i pro turisty z dalších evropských zemí, mimo jiné podle kritérií podobných epidemiologických podmínek. V současné době Španělsko neuplatňuje karanténu u mezinárodních cestujících (při návratu z dovolené nezapomeňte zkontrolovat podmínky vaší země).

2Které letecké společnosti létají letos v létě na Kanárské ostrovy?

Jedná se o letecké společnosti, které mají toto léto přímé spojení na ostrovy.

3Jaká bezpečnostní opatření budou uplatňována na letišti a při cestování letadlem?

Je možné, že vám na letišti změří teplotu a požádají vás o vyplnění zdravotního dotazníku týkajícího se COVID-19. Kromě toho musíte na letišti a během letu použít ochrannou roušku a dodržovat všechna bezpečnostní opatření, která vyžadují jak letecká společnost, tak i úřady letiště.

Pokud je to možné, doporučujeme vám registraci online, abyste se vyhnuli zbytečnému papírování na letišti. Mějte na paměti, že mnoho leteckých společností již nepovoluje příruční zavazadlo v kabině, s výjimkou osobního zavazadla, které se vejde pod sedadlo.

4Mohu se na kanárské ostrovy dostat lodí?

Zatím ne, ale nebude to trvat dlouho. První výletní lodě s mezipřistáním na Kanárských ostrovech pravděpodobně začnou fungovat na podzim pod přísnými hygienickými opatřeními (použití ochranné roušky, hydroalkoholických gelů, zpřísněná hygiena, dezinfekce obuvi), kromě toho budou posílena opatření při nalodění a vylodění, které zaručí bezpečnost cestujících a posádky.

5Mohu se volně pohybovat mezi ostrovy?

Samozřejmě, jednou z velkých výhod návštěvy Kanárských ostrovů je to, že během jedné návštěvy můžete poznat několik ostrovů. Ostrovy se od sebe velmi liší, což činí výlet mnohem obohacenějším a zajímavějším.

V současné době je pohyb mezi ostrovy plně obnoven, s denními spoji, které umožňují bezproblémový přesun z jakéhokoli ostrova na druhý, letadlem i lodí. Binter je letecká společnost, se kterou se můžete pohybovat mezi ostrovy a Fred Olsen a Armas jsou společnosti poskytující lodní přepravu.

6Co bych měli vědět před příjezdem na Kanárské ostrovy? Bezpečnostní opatření

Na Kanárských ostrovech jsme v posledních měsících neustále pracovali na tom, abyste mohli přijet a mohli prožít svou dovolenou s maximálním bezpečím a pobyt si užili. Toto jsou hlavní opatření, která uplatňujeme, abychom to zaručili:

 

Obecná opatření:

 • Sociální odstup (stanoven na 1,5 m)
 • Použití ochranných prvků (ochranná rouška a častá hygiena rukou)
 • Adekvátní úklid a dezinfekce ve všech zařízeních a materiálech (se zvláštním posílením na toaletách a podobných běžně používaných místech)

 

Specifická opatření:

 • Na veřejných komunikacích, v uzavřených prostorách nebo venku na místech přístupných veřejnosti: Rouška je povinná pro osoby a děti starší 6 let, pokud nelze dodržet minimální odstup 1,5 metru; s výjimkou sportu, při konzumaci jídla a/nebo v případě postižení nebo onemocnění dýchacích cest.
 • Veřejná a/nebo hromadná doprava. Rouška je povinná pro osoby a děti starší 6 let, pokud nelze dodržet minimální odstup 1,5 metru s výjimkou postižení nebo onemocnění dýchacích cest. V případě turistického autobusu jsou místa přidělena.
 • Ubytování pro turisty. Kapacita je omezena ve společných prostorech podle požadovaného společenského odstupu, to platí i pro animační aktivity a skupinové lekce. Najdete zde asistované bufetové služby, při kterých se provádí individuální servírování na talíře nebo samoobslužný servis, ve kterém jsou na displejích s nabídku jídla oddělené obrazovky.
 • Bazény. Kapacita je omezena podle počtu lehátek. Jsou uspořádány tak, aby respektovaly sociální odstupy dané členy jedné rodiny a jsou denně dezinfikovány.
 • Pláže a přírodní bazény. Na některých populárních plážích existují omezení kapacity (4 m2 na osobu), aby byl zajištěn sociální odstup. V přírodních bazénech je pro omezení kapacity brána v úvahu plocha vodní hladiny. Je povinný odsup 2 metru mezi lehátky a deštníky a jejich dezinfekce před použitím jednotlivými klienty. Posílí se úklid toalet, sprch a chodníků.
 • Restaurace. Minimální odstupy mezi stoly jsou 1,5 m. Samoobslužné a/nebo běžně používané výrobky, jako jsou kroužky na ubrousky, misky s cukrem nebo karty, byly odstraněny a byly nahrazeny QR kódy, nápisy nebo jinými podobnými prostředky. Před usazením hostů jsou stoly vyčištěny a vydezinfikovány.
 • Centra turistického zájmu a prohlídky s průvodcem. Je nutné si zarezervovat místo (ve většině případů elektronickými prostředky), protože existují kapacitní omezení. Ve objektech jsou trasy jednosměrné, aby se zabránilo křížení návštěvníků a tvorbě davů. Doporučuje se použití osobních sluchátek s audioprůvodcem, které jsou po každém použití dezinfikovány.
 • Nákupy. Textilní oděvy jsou dezinfikovány po vyzkoušení zákazníkem a prochází častou dezinfekcí. Zavedené ventilační systémy zaručují dostatečnou obnovu vzduchu. Doporučujeme použít platbu kartou.
 • Kulturní aktivity a akce. Prozatím je nabídka omezená, ale postupně se obnoví obvyklý program souostroví. V kinech, divadlech apod. jsou místa k sezení přidělena jednotlivými distributory. Kromě toho bezpečnostní personál neustále kontroluje přístupové oblasti a okolí, aby byly zaručeny sociální odstupy.
 • Lázně a wellness centra. Tato zařízení mají obecně velmi přísná hygienická nařízení, ale po pandemii se ještě zvýšila. Pracují pouze na základě rezervace, protože mají omezení kapacity. Uvnitř zařízení je nutné používat ručník nebo župan.
 • Tělocvičny a sportovní aktivity. Skupinové aktivity v uzavřených prostorech jsou povoleny v počtu maximálně 25 lidí a venku s maximálně 30 lidmi, aby byla zajištěn sociální odstup. Zákazníci mají k dispozici prostředky pro dezinfekci strojů a další prostředky pro použití v zařízeních. Použití ručníku je povinné. Zavedené ventilační systémy zaručují častou obnovu vzduchu.
 • Lekce golfu. Mohou se konat zápasy 4 osob, pokud je dodržen společenský odstup, což neumožňuje manipulaci s míčem hráče nosičem nebo spoluhráči. Použití golfových vozítek je omezeno na dvě osoby a jsou předem dezinfikována.
 • Noční život. Mohou být otevřeny pouze prostory s venkovní terasou a s omezením maximální kapacity na 75 %. Konzumace je povolena pouze u stolu (ne na baru) a taneční parkety jsou prozatím uzavřeny.
 • Aktivní turismus. Outdoorové turistické aktivity představují jen malá rizika a jsou obvykle prováděny pro malé skupiny. V žádném případě není dovoleno sdílet jednotlivé sportovní náčiní, pro které platí zvláštní čisticí a dezinfekční opatření.

7Jaká osobní ochranná opatření mám přijmout, abych předešel(předešla) infekcím?

Španělské ministerstvo zdravotnictví doporučuje, aby všichni občané přijali tato osobní ochranná opatření:

 • Často provádějte hygienu rukou mýdlem a vodou nebo hydroalkoholickým gelem
 • Při kašlání nebo kýchání zakryjte ústa a nos jednorázovými ubrousky a poté je vyhoďte
 • Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 metru od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich)
 • Používání ochranné roušky je povinné ve veřejné dopravě a ve všech uzavřených prostorech a na ulici, pokud nelze zaručit minimální 1,5 metru společenské odstupy

8Co mám dělat, když se u mě během pobytu na Kanárských ostrovech objeví příznaky?

Pokud máte příznaky, jako je kašel, horečka, dušnost nebo nepříjemné pocity, izolujte se ve svém ubytování a zavolejte na číslo 900 112 061, kde vám dají pokyny, na jaké zdravotnické zařízení se máte obrátit.

Mějte na paměti, že při návštěvě jakéhokoliv zdravotnického zařízení na ostrovech musíte mít ochrannou roušku a nesmíte se dotýkat žádného povrchu rukama.

Hygienická doporučení:

Lavamanos

Často provádějte hygienu rukou pomocí mýdla a vody nebo hydroalkoholického gelu.

Toallitas

Při kašlání nebo kýchání si zakrývejte ústa a nos jednorázovými tkaninami a poté je vyhoďte.

Distancia de seguridad

Udržujte sociální odstupy nejméně 1,5 metru od lidí, s nimiž nežijete (se symptomy nebo bez nich).

Barbijo

Používání ochranné roušky je povinné ve veřejné dopravě a ve všech uzavřených prostorech a na ulici, pokud nelze zaručit minimální 1,5 metru společenské odstupy.

V případě výskytu příznaků volejte na:

900 112 061

Fiebre

Horečka

Tos

Kašel

Falta de aire

Problémy s dýcháním