Příroda ve své nejčistší podobě

Jedním z hlavních pokladů Kanárských ostrovů je bohatství zdejší divoké přírody, která se vyznačuje širokou a rozmanitou škálou přírodních oblastí. Sopky, prastaré lesy, rajské pláže, moře plné života a čistá obloha tvoří jeden z nejcennějších ekosystémů na světě.

00:00
Título
Není nad to dobít se sopečnou energií ;)
Vídeo
Póster
Senderismo en las Islas Canarias
Senderismo en las Islas Canarias
Tipo
Ancho completo
Imagen
Contenido

Příroda, která vás obklopuje

Spojení s ostrovní přírodou je nejlepším způsobem, jak se od všeho odpoutat, najít klid a cítit, jak se vaše tělo a mysl nabíjejí tou nejčistší energií. Vychutnávat si hluboké ticho, které panuje ve zdejších lesích, rozjímat nad úchvatnou krásou zdejších sopek nebo relaxovat při poslechu jemného šumění vln, to jsou jen některé z výjimečných okamžiků, které zde můžete zažít.

19:20
Título
Montañón Negro, Gran Canaria
Póster
DEC TEST video
DEC TEST video
Tipo
Ancho completo
Contenido

Pod světlem hvězd

Kanárská obloha je považována za nejčistší v Evropě. Je chráněna zákonem o obloze a má tři hvězdné rezervace, které potvrzují její kvalitu. Souostroví je tak považováno za jedno ze tří nejlepších míst na světě pro pozorování hvězd. Ze všech ostrovů jsou hvězdy a souhvězdí snadno pozorovatelné pouhým okem. Kromě toho se na La Palmě a Tenerife nacházejí dvě nejvýznamnější mezinárodní observatoře na světě, které můžete samozřejmě navštívit: Astrofyzikální observatoř Roque de Los Muchachos a Observatoř Teide.

Contenido

Lesy plné historie 

Mezi plážemi a sopkami patří k nejúžasnějším a nejkouzelnějším přírodním oblastem Kanárských ostrovů jejich neuvěřitelné vavřínové lesy, jako je Anaga na Tenerife nebo národní park Garajonay na ostrově La Gomera. Fascinující tisícileté lesy a jedna z mála zbývajících rezervací z období třetihor na světě. 

Specifická geografie Kanárských ostrovů a jejich výjimečné klima umožňují existenci nesmírně bohaté a rozmanité přírody, v níž se vyskytuje více než 4 000 druhů endemických rostlin a živočichů, z nichž většina se nachází v chráněných oblastech.
 

Contenido

Příroda u vašich nohou

Kanárské ostrovy nám nabízejí příležitost vychutnat si působivou krajinu plnou kontrastů, která nám umožňuje procházet se sopečným terénem, rajskými plážemi a prastarými lesy. Souostroví možností, kde si můžete užít síť perfektně značených tras s vyznačenými, kvalifikovanými a schválenými trasami pro pěší turistiku.

Título

Turistické stezky pro poznávání souostroví

Imagen
Contenido

Země sopek

Vulkanický původ Kanárských ostrovů spolu s vynikajícím klimatem a výhodnou zeměpisnou polohou jim propůjčuje velmi zvláštní citlivost. Na každém z ostrovů můžete navštívit jedinečnou krajinu, která jako by se vynořila z jiného světa: krátery, jeskyně, lávové proudy a lávová moře, kaldery... Od nejvyššího vrcholu Španělska v národním parku Teide až po úchvatné mořské scenérie na ostrově El Hierro - je tu celá řada okouzlujících míst, která vám vyrazí dech.

Bohatství a rozmanitost přírody je jednou z hlavních atrakcí Kanárských ostrovů, a proto je 40 % území Kanárských ostrovů považováno za chráněnou oblast, kde se nacházejí čtyři národní parky, sedm biosférických rezervací a tři mořské rezervace.

Imagen