Barranco de Las Angustias

Mimořádný přírodní oblast ideální pro pěší turistiku

Chráněná krajina Barranca de las Angustias zahrnuje čtyři obce: El Paso, Tijarafe, Los Llanos de Aridane a Tazacorte. Tato neuvěřitelná přírodní oblast vysoké krajinné hodnoty hraničí s Národním parkem la Caldera de Taburiente. Rokle začíná v oblasti známé jako Dos Aguas, kde se stékají stálé říčky la Caldery, v prostředí, které je díky své kráse a jedinečnosti ideální pro pěší turistiku. Během procházky si mohou návštěvníci prohlédnout svatyni Santuario de Nuestra Señora de Las Angustias, velmi uctívané na ostrově.

Objevte krásu Cascady de Colores

Barranco de las Angustias nechává v úžasu všechny návštěvníky. Hrubá krajina dělá z rokle jedno z nejlepších míst pro extrémní sporty na Kanárských ostrovech, ale stejně tak je i skvělá pro pěší turistiku. Kromě krásné scenérie, kterou této krajině dodávají husté lesy kanárských borovic, endemického druhu ostrovů, je tato mimořádná přírodní oblast charakteristická svými působivými strmými stěnami pokrytými vegetací. Za vstup do rokle čeká návštěvníky odměna: objevení slavného vodopádu Cascada de Colores. Doporučuje se mít s sebou dostatek vody a občerstvení, stejně tak jako vhodnou obuv.

Flora interest
Trekking routes
Wildlife interest
Localidad
El Paso, Tijarafe, Los Llanos de Aridane, Tazacorte.

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Nechoďte na místa, kde to není povoleno, a respektujte značení na stezkách. Opuštění povolených cest způsobuje škody na životním prostředí a může být nebezpečné i pro vás a osoby, které vás doprovázejí.
- Nerozdělávejte oheň mimo povolená místa a v letních měsících dbejte zvýšené opatrnosti.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
10
262
10045