El lago de los Cisnes

Tenerife

Proběhlé akce

17 November 2023

Islas

Tenerife

Descripción del evento

"The International Ballet Company uvádí Labutí jezero, jeden z nejznámějších klasických baletů na světě, v aule univerzity La Laguna. Jeho první představení se datuje 4. března 1877 ve Velkém divadle v Moskvě.

Téměř o dvacet let později, 15. ledna 1895, byla uvedena znovu v Mariinském divadle v Petrohradě. Měl takový úspěch, že současní choreografové dodnes tento klasický balet provozují pod názvem Labutí jezero – balet z Petrohradu.
Hudbu k Labutímu jezeru složil Petr Iljič Čajkovskij, hudební autor dalších baletů jako Louskáček, Šípková Růženka, Romeo a Julie a Předehra 1812.
Hlavní děj baletu se točí kolem Siegfrieda, prince zamilovaného do princezny Odette, nad nímž zlý čaroděj Von Rothbart seslal kouzlo, aby ji ve dne proměnil v labuť a v noci člověka. Kletba může být zlomena pouze v případě, že princezna najde pravou lásku. Obětí kouzelnických podvodů se však stane i Siegfried, který si na příštím plese musí vybrat manželku. Natolik, že se mu ho podaří zmást natolik, že dá slib jeho dceři Odile, Černé labuti.“
Třináctý ročník univerzitní akce Lagunero věnované baletu zahrnuje širokou škálu konferencí, workshopů a seminářů zaměřených na širokou veřejnost a bude se konat v San Cristóbal de La Laguna a online od 30. listopadu do 8. prosince 2023.
"

Kategorie

Categoría del evento

Tanec

Věk

Cena

Zkontrolujte prosím webové stránky akce/prodeje vstupenek

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Contenido
Logos React