NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Botanická zahrada Viera y Clavijo

Botanická zahrada Viera y Clavijo Muzea a turistická centra na Gran Canaria
Botanická zahrada Viera y Clavijo Muzea a turistická centra na Gran Canaria
Botanická zahrada Viera y Clavijo Muzea a turistická centra na Gran Canaria

Navštivte největší španělskou botanickou zahradu

Útes Guiniguada prochází nádherným místem, které nenechá nikoho netečným: Botanickou zahradou Viera y Clavijo, největší botanickou zahradou ve Španělsku a jednou z nejlepších na světě. Během procházky po 27 hektarech se seznámíte s rozmanitou flórou, jíž se může chlubit Kanárské souostroví. Nachází se v hlavním městě Gran Canaria, na severovýchodě ostrova. Skrývá neuvěřitelné exotické druhy a více než 500 endemických rostlin, některé na pokraji vyhynutí.

Kanárská zahrada s tisíci kaktusy, dračinci a palmami

Snem zakladatele tohoto ráje, Švéda Erica Sveteniuse, jenž je zde pochován, bylo ochránit zdejší flóru. Z onoho snu vznikl tento svět, nazývaný rovněž Kanárská zahrada. Je otevřena každý den po celý rok. Hvězdným místem je Jardín de las islas (ostrovní zahrada), obora o rozloze 7000 metrů čtverečných, kde rostou borovice, dračince a palmy. Neméně nádherný je zdejší palmový háj, zvoucí návštěvníka dovnitř. Dále pak kaktusová zahrada se 2000 exempláři, druhy typické pro Makaronézii, nebo neustále překvapující vavřínový les.

Isla Gran Canaria

For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

PŘEJDĚTE NA WEB

ZJISTĚTE