NA POSLEDNÍ CHVÍLI: Koronavirus (COVID-19) zde

Saliny Fuencaliente

Saliny Fuencaliente zajímavá místa na La Palma

Saliny na La Palma

Na jihu ostrova La Palma se nacházejí tyto saliny, které byly vyhlášeny vědecky zajímavým místem díky tomu, že sem přilétá řada stěhovavých ptáků. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst ostrova. Půda, voda a vzduch se zde stávají spojenci a díky nim se ze salin Fuencaliente stává velmi ceněná krajina, kde kontrast mezi bílou barvou soli, černou vulkanickou půdou a modrým mořem vytváří mimořádně krásný obraz. Paleta přírodních barev přeměnila saliny v podívanou, která rozhodně stojí za shlédnutí.

Solný květ sbíraný ve Fuencaliente

Voda oceánu se valí mezi kameny a bahnem a vytváří labyrint, kde díky slunci dochází k vypařování vody a kondenzaci stupně slanosti. Dochází tak k nádherným barevným efektům, od žluté přes růžovou po modrou. Malé krystalky září a sbírají se řemeslným způsobem. Vznikají tak malé pyramidy, které se na vzduchu vysušují. V Restauraci Jardín de la Sal, tématickém zařízení, se můžete seznámit s výrobním postupem a zakoupit některé vybrané produkty, jako například solný květ.

Isla La Palma

For the latest available information about opening hours, reservations, locations and contact details, see the official website.

PŘEJDĚTE NA WEB

ZJISTĚTE