Cyklotrasa pro horská kola na jižním úbočí ostrova Tenerife

Jízda na kole až po observatoř Izaña

Tato trasa, která se vyznačuje častým stoupáním a klesáním, startuje v obci La Esperanza v okrese El Rosario, jež se nachází na jižním úbočí severního okraje pohoří ostrova Tenerife. Po krátkém úseku pokračujete lesní cestou Los Ovejeros, a to vždy směrem nahoru až do obce Las Lagunetas, kde máte poslední příležitost něco sníst během cesty. Strmá cesta s pevným podkladem představující skutečnou výlohou do údolí Güímar vede k následujícímu horskému průsmyku, kterým je observatoř Izaña nacházející se ve výšce 2.300 metrů a vzdálený 38 kilometrů na kole po silnici.

Sjezd po cestě dlouhé 25 kilometrů

Ve výšce 2.300 metrů nad mořem začíná sjezd, který vede až k samotným branám Circo de Las Cañadas. Mezi krajinou posetou černým vulkanickým pískem a bílými kručinkami na hoře Teide vede rychlý sjezd po široké cestě dlouhé 25 kilometrů, která bezpochyby nadchne milovníky rychlosti. V tomto úseku se nabízí úžasný výhled: vrstvy červené lávy, lesy s kanárskou borovicí a při troše štěstí i nebe plné oblaků. Hotová podívaná, která vybízí k dokončení trasy ve Villa de Arico, kde na vás čeká dobré jídlo.

Distance
32 km
Výška
76 m
Slope
260 m
Is circular
Restaurant
Localidad
La Esperanza

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Odpadky a nedopalky cigaret si vždy berte s sebou. Nenechávejte také jídlo uprostřed prostoru, mohlo by dojít k přemnožení koček a potkanů.
- Zvířata nekrmte ani neobtěžujte. Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte tísňovou linku 112.
- Neberte kameny ani jiné přírodní prvky z prostředí. Neprovádějte žádné úpravy, které by mohly změnit prostředí, například kamenné věže.
- Neprovozujte sportovní aktivity mimo povolené oblasti.
1
257
13
262
10045