Paragliding v Puerto Naos

Nejfrekventovanější bod letu na ostrově La Palma

Na okraji svahu a na pláži Puerto Naos se nachází oblast, která se díky svým vlastním zásluhám stala nejfrekventovanější letovou oblastí ostrova - Puerto Naos. Do této turistické destinace, která se nachází na západě ostrova La Palma a patří obci Los Llanos de Aridane, se sjíždí mnoho milovníků paraglidingu. Jeho startovací bod bývá hojně navštěvován díky svému snadnému přístupu a také proto, že za normálních podmínek umožňují termické proudy vzlétnout až do výšky nad 1.000 metrů.

Vzlétnutí ve výšce 230 metrů

Tato fantastická kombinace letu s krajinou v Puerto Naos funguje úžasně. Tento bod vzletu, který se nachází ve výšce 230 metrů s orientací směrem na západ-jihozápad, je vhodný jak pro zkušené piloty, tak i pro amatéry. Dostanete se zde po vyasfaltovaném chodníku, který začíná na 2,5 kilometru silnice Puerto Naos-Los Llanos de Aridane. Místo přistání se nachází vedle promenády podél moře a pouze v případě nouze lze přistát na pláži.

Výška
230 metros
Localidad
Los Llanos de Aridane

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
  • Nunca dejes residuos de ningún tipo en el entorno, incluidas las colillas. Los restos de comida contribuyen a la proliferación de roedores y gatos asilvestrados que suponen una grave amenaza para la fauna.
  • Respeta a los animales, no los molestes ni los alimentes. Si ves algún ejemplar herido, puedes avisar en el teléfono de emergencias 112. Tampoco arranques flores o plantas.
  • No recojas ni te lleves piedras o cualquier otro elemento del medio natural. Tampoco lo modifiques amontonándolas para realizar las tristemente famosas “torres”.
  • No practiques actividades deportivas fuera de las áreas permitidas.
5
257
13
262
10045