Zátoka Cala de Tacorón

Relaxační koupele v klidném moři a vulkanické výhledy na El Hierro

El Hierro skrývá velký poklad, který pokud nenavštívíte, nevyužili jste celého potenciálu ostrova. Navzdory malé rozloze, jižní zátoka Tacorón si zaslouží přízvisko perla. Po celý rok si zde můžete vychutnávat nejklidnější vody Atlantického oceánu na celém souostroví. Na nadarmo se tato část oceánu nazývá moře las Calmas (Klidné moře). Nezapomenutelná enkláva, kde celá škála mořské modré se mísí s vulkanickou černí a mnoha odstíny okrové a červené ze svahů El Julán, jež jsou rovněž tak panenské jako tato zátoka s jemným mnohobarevným pískem, kde je možné si dopřát relaxační koupele.

Pláž a zátoky v blízkosti La Restinga na jihu El Hierro

Tato perla je velmi dobře přístupná. Po silnici dojedete na jižní cíp El Hierro, poté uhnete lehce doprava a brzy dorazíte do cíle: pobřežní lokality La Restinga. Krátká cesta vede až na pláž a k přilehlým přírodním koupalištím, které rovněž stojí za návštěvu. Při odlivu je zátoka ještě atraktivnější. Zvláštní jeskyně poskytuje stín v koutu ostrova, kde vás vždy zaručeně čeká slunce a mimořádné západy slunce. Moře vás vábí, abyste jej poznali zblízka, stejně jako drobné přilehlé nádrže. Ne jinak tomu je s pizzou připravovanou v blízké restauraci v troubě na dřevo.

Délka
10 m
Parking
Restaurant
WC
Solo en verano
Klidná voda
Localidad
El Pinar

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte na místě žádné odpadky, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček.
- Neházejte do moře žádné předměty ani odpad jakéhokoli druhu.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Ve sprchách na pláži nepoužívejte mýdlo.
- Přednostně používejte opalovací krémy vhodné pro mořské prostředí.
- Na většině pláží jsou domácí zvířata zakázána. Ujistěte se, že je smíte mít s sebou.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...) nebo rušivými činnostmi, jako jsou míčové hry.
7
9
262
10045