Vyhlídka Mirador del Time

Výhled na banánovníkové plantáže v údolí Aridane

Vyhlídka Time nabízí velkolepé výhledy na ostrov La Palma: široké údolí Aridane porostlé banánovníky a protnuté hlubokou roklí Las Angustias, která končí v malebném přístavu Tazacorte. Za velmi jasných dní lze dohlédnout na ostrov El Hierro. Vyhlídka ve výšce téměř 700 metrů nad mořem se nachází na trase silnice LP-1 mezi vesnicemi Los Llanos de Aridane a Puntagorda: ideální místo pro odpočinek cestou po západě ostrova La Palma.

Pěší turistika s úchvatými výhledy z Tazacorte

Na vyhlídku Mirador del Time lze dojít i pěšky po strmé královské cestě dlouhé tři kilometry, jejíž pevný kamenitý podklad se klikatí od bývalého mola Tazacorte na pobřeží. Chůze je náročná, ale působivé výhledy vám vše vynahradí. Po příchodu na vyhlídku si můžete za odměnu dopřát na baru porci španělské tortilly a barraquito, typickou kanárskou kávu se sladkým aromatickým mlékem. Po setmění je výhled ještě působivější.

Altitude
594 m
Landscape type
Přírodní
Chráněné území
Chráněná krajina
Hiking trails
Parking
Public transport
Restoration

TENERIFE

TENERIFE

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

LANZAROTE

LANZAROTE

LA GRACIOSA

LA GRACIOSA

LA GOMERA

LA GOMERA

LA PALMA

LA PALMA

EL HIERRO

EL HIERRO
Udržitelnost
Sostenibilidad
- Nikdy nenechávejte v okolí jakýkoli odpad, včetně nedopalků cigaret. Potravinový odpad přispívá k množení hlodavců a divokých koček, které představují vážnou hrozbu pro volně žijící zvířata.
- Respektujte zvířata, neobtěžujte je a nekrmte je. Pokud uvidíte zraněné zvíře, můžete zavolat na tísňovou linku 112. Netrhejte květiny ani rostliny.
- Nesbírejte ani neodnášejte kameny nebo jiné prvky z přírodního prostředí. Neměňte prostředí tím, že je budete hromadit a vytvářet z nich smutně proslulé "věže".
- Respektujte různé prvky veřejného mobiliáře (informační panely, zábradlí, sedadla, dalekohledy a teleskopy atd.) a pečujte o ně.
- Respektujte značení na stezkách. Opuštění cest a prostor, které jsou k tomu určeny, poškozuje životní prostředí a může být nebezpečné pro vás i pro osoby, které vás doprovázejí.
- Snažte se nerušit klid prostředí nadměrným hlukem (hlasitá hudba, křik...).
5
9
10
262
10045